
Jak zrobić domowy peeling antycellulitowy?
Produkcja kosmetyków w domu nie jest nowością, robili to już nasi pradziadkowie i pradziadkowie. Tym bardziej, że prawdziwe kosmetyki inspirowane są naturą i tym, co można swobodnie pozyskać ze swojego ogrodu, sadu czy lasu. W dzisiejszych czasach powraca tradycja robienia kosmetyków w domu, ale wymaga to znajomości kilku podstawowych zasad. Dlatego i my dzisiaj dowiemy się, jak wykonać peeling do ciała w domu .
Jakie są zalety peelingu do ciała?
Peeling do ciała pomaga usunąć stare komórki skóry i brud ze skóry, a tym samym pomaga skórze oddychać i odświeżyć. Czysta skóra łatwiej oddycha, łatwiej wchłania substancje z kremów lub innych środków. Czysta skóra jest jaśniejsza, piękniejsza i oczywiście wygląda młodziej.
Kosmetolodzy zalecają stosowanie peelingów do ciała przynajmniej kilka razy w tygodniu. Częściej naprawdę tego nie potrzebujesz, ponieważ Twoja skóra może się podrażnić. Najlepiej robić peeling skóry biorąc prysznic lub kąpiel, gdy skóra jest ciepła, pory otwarte – wtedy peeling jest najskuteczniejszy.
Składniki, z których wykonany jest peeling do ciała
Do wykonania peelingu ciała można użyć szerokiej gamy narzędzi, ale opiera się on na dwóch rzeczach – ostrych drobinkach i oleju.
Ostre drobinki to małe, szorstkie drobinki, które pozwalają złuszczać skórę. Najczęściej używamy do tego celu fusów z kawy, sól gruboziarnista, sól himalajska, cukier brązowy. W tym przypadku najczęściej wybieramy fusy z kawy, ponieważ możliwe jest zabranie zużytych fusów, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Kolejnym ważnym składnikiem jest olej. Najczęściej stosowane to oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej migdałowy, olej z pestek winogron, olej z awokado. Jego funkcja jest dwojaka, przede wszystkim ułatwia rozprowadzanie grubych cząsteczek na skórze. Bez tłustej bazy drobinki nie ślizgałyby się, a skóry nie dałoby się masować. Kolejną funkcją olejku jest odżywianie skóry, wzmacnianie jej, energetyzowanie.
Oprócz tych podstawowych części często wybierane są dodatkowe składniki do peelingu ciała. Na przykład cynamon wspomaga krążenie krwi i napina skórę, sok z cytryny jest doskonałym źródłem witaminy C, miód ma właściwości antybakteryjne, lawenda działa odkażająco i tworzy przyjemny aromat.
Okres trwałości domowego peelingu do ciała wynosi około 30 dni. Lepiej więc produkować w małych ilościach i częściej. Pozwala to również za każdym razem wypróbować nową kombinację składników i stworzyć kolejny peeling do ciała.